Wraz z szybkim rozwojem technologi doczekaliśmy się telewizorów z ekranami o rozdzielczości 8K. Tego typu modele cechują się wręcz niewyobrażalną ostrością wyświetlanego obrazu. Wyjaśniamy, co to jest 8k i czy warto zainwestować telewizory z taką rozdzielczością. 8k ile to pikseli?

8K ile to pikseli?

Do pewnego czasu na rynku dominowały telewizory o rozdzielczości 4K, która wydawała się być w pełni wystarczająca do oglądania filmów lub grania na konsoli. Od momentu pojawienia się opisywanej technologi wiadomo, że można uzyskać znacznie lepszą jakość obrazu. Często zadawane pytanie brzmi 8K ile to pikseli? Odpowiedź brzmi ponad 33 miliony, co zapewnia rozdzielczość 7680×4320, co przewyższa ekrany 4K aż czterokrotnie. Osoby zastanawiające się co to jest 8K i czy produkcja takich telewizorów ma sens informujemy, że dzięki jej wykorzystaniu można produkować modele blisko stu calowe, co daje nowe i szerokie możliwości w aranżowaniu wnętrz domów lub instytucji kulturalnych. 

Zalety telewizorów 8K

Wiedząc już ile pikseli oferują telewizory 8K warto wymienić pozostałe zalety omawianej technologi. Tego typu sprzęty charakteryzują się niezwykle estetycznym i nowoczesnym wyglądem. Same w sobie stanowią dekoracje modernistycznych i minimalistycznych wnętrz. Ramki w takich telewizorach są bardzo cienkie, co sprawia że wyświetlany obraz zdaje się być na wyciągniecie ręki. Osoby pytające co to jest 8K powinny same ocenić obraz otrzymywane dzięki takiej rozdzielczości. Oglądanie filmów przy jej wykorzystaniu gwarantują niezwykłą ostrości i niezapomniane doznania estetyczne. Na rynku telewizorów można też znaleźć modele 8K oferujące żywe odwzorowywanie kolorów oraz bardzo szerokie kąty widzenia.

Czy warto kupić telewizor 8K?

Na początek trzeba wspomnieć, że technologia 8K występuje tylko w telewizorach o rozmiarach 55 cali wzwyż. Zatem osoby nie posiadające wystarczającej ilości przestrzeni muszą odłożyć ich kupno na później. Wszyscy miłośnicy kina oraz fani grania na konsolach, którzy posiadają na tyle miejsca powinny przemyśleć zakup telewizorów 8K. Wrażenie z oglądania ulubionych filmów przy użyciu tej technologi są nie do opisania. Jeśli chodzi o granie na konsoli, rozdzielczość 8K dorównuje najpotężniejszym komputerom stacjonarnym przeznaczonym do tego typu rozrywki. Dzięki jej wykorzystaniu przyjemność z gry będzie nieporównywanie większa niż w przypadku 4K lub FullHD. Optymalny rozmiar telewizora 8K wynosi na ten moment 65 lub 75 cali. Mniejsze modele nie pozwolą na pełne wykorzystanie opisywanej a artykule technologi.