Jak sama nazwa wskazuje – oczyszczacz powietrza ma na celu poprawę komfortu życia poprzez oczyszczenie powietrza. Czy tak faktycznie będzie? Warto zastanowić się nad tym tematem. Znaczną część dnia na pewno spędzasz w pomieszczeniach, gdzie cyrkulacja powietrza jest słaba – co może też wpływać na Twój dyskomfort życiowy. Sprawdź więc jak możesz sam sobie pomóc, decydując się na zakup oczyszczacza do powietrza. Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza – czyste powietrze

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Tak. Aczkolwiek, należy zdać sobie sprawę z tego, że jest to urządzenie, które ma swoje zalety, jak również wady. Co można też wymienić wśród tych pierwszych? Na pewno możliwość oczyszczenia powietrza z wszelkiego brudu i zanieczyszczenia. Kurz, sierść – to dwa czynniki, które są w stanie wpłynąć szkodliwe na drogi oddechowe, w szczególności u alergików. Te bardziej zaawansowane oczyszczacze są w stanie działać również w przypadku grzybów, bakterii, pleśni, pozbywając się ich z powietrza.

Filtry powietrza w oczyszczaczu

Decydując się na zakup tego urządzenia, musisz zdobyć nieco wiedzy. Co można znaleźć w samym oczyszczaczu? Filtry powietrza. Dokładnie to trzy rodzaje filtrów powietrza. Pierwszy to filtr wstępny, który jest zabezpieczeniem dla urządzenia przed największymi zanieczyszczeniami, jakie będą chciały dostać się do środka. Należy pamiętać o tym, aby został systematycznie oczyszczony z brudu. Drugi, filtr węglowy ma porowatą strukturę. Dzięki dużej powierzchni filtrującej oraz aktywnym składnikom, jest w stanie pochłonąć również nieprzyjemne zapachy.

Trzeci filtr – HEPA – jest tym produktem, który można spotkać nie tylko w oczyszczaczach powietrza, ale także w placówkach medycznych. Dzięki swojej niezwykle starannej budowie, jest w stanie poradzić sobie nawet z mikrozanieczyszczeniami, dzięki czemu z powietrza zostają usunięte bakterie, wirusy, grzyby, smog i alergeny. 

Dla kogo są oczyszczacze powietrza?

Dla wszystkich. Bez wyjątku. Aczkolwiek największy nacisk można położyć na alergików, których w polskich domach nie brakuje. Dużą część z tych osób stanowią dzieci, więc tym bardziej z myślą o najmłodszych warto kupić taki oczyszczacz, aby i im w domach się lepiej oddychało. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które polecane jest w pierwszej kolejności także osobom z problemami zdrowotnymi, jeżeli chodzi o układ oddechowy – a tych jak wiemy w ostatnim czasie nie brakuje.

Jak więc widzisz – pomimo tego, że cena oczyszczaczy powietrza nie jest niska, warto zainwestować w tego typu urządzenia. Dla własnego dobra.