Kamera GoPro niewątpliwie zrewolucjonizowała rynek kamer cyfrowych. Jest mała, ultralekka, wodoodporna, posiada stabilizację, nagrywa obraz wysokiej jakości, a producenci nie przestają jej ulepszać wprowadzając na rynek coraz to nowsze modele.

Kamera sportowa w akcji

GoPro Zwana jest kamerą sportową powstałą z myślą o wielbicielach różnych aktywności, chcących uwiecznić swoje wyczyny surfingowe, snowboardowe, narciarskie bądź inne mające charakter ekstremalny. Jest to możliwe za sprawą obsługi kamery bez użycia rąk, montując sprzęt np. na kasku za pomocą specjalnych mocowań. Taka perspektywa nagrywania filmów jest atrakcyjna zarówno dla samych sportowców jak i dla odbiorców ich dokonań. Jedni mogą w prosty sposób udokumentować swoje pasje bez pomocy osób trzecich, a drudzy stać się świadkami owych wyczynów z perspektywy uczestników, przejmując ich punkt widzenia. Czy kamery sportowe GoPro i inne kamery tego typu są dedykowane wyłącznie wielbicielom sportów ekstremalnych? Kamery sportowe niewątpliwie szybko znalazły zastosowanie w innych dziedzinach życia.

Dla podróżników

Jedziesz z rodziną lub z przyjaciółmi na wakacje, wybierasz się w podróż życia, a może samotnie przemierzasz świat odkrywając jego bliższe lub dalsze zakątki? Miłośnicy wszelkich eskapad już dawno przekonali się o zaletach i korzyściach jakie niesie za sobą posiadanie kamery sportowej GoPro. Oto niektóre z nich:

  • ze względu na swoje gabaryty zajmują mało miejsca i nie obciążają bagażu
  • pozwalają nagrywać w każdych warunkach: pod wodą, w powietrzu, pod ziemią
  • można do nich dokupić różne rodzaje uchwytów: długi wysięgnik, krótki wysięgnik na kask lub głowę, które pozwalają uchwycić każdą emocję, uchwyt magnetyczny mocowany do metalowych powierzchni czy kastet zapewniający stabilne trzymanie kamery w dłoni
  • z gotowego materiału – doskonałej jakości – można zmontować film stanowiący wspaniałą pamiątkę

Dla rodziny

Jeżeli chcesz mieć interesujący materiał z wesela, urodzin, komunii dziecka itp. znakomitym pomysłem jest nagranie bezcennych chwil na kamerę sportową GoPro lub inny tego typu sprzęt. Innym sposobem jest urozmaicenie tradycyjnego materiału wideo ujęciami z kamery sportowej.

Dla hobbystów

Ludzie często umieszczają w internecie filmiki przedstawiające swoje hobby. Jedni robią to w celu pokazania innym swoich zainteresowań, inni w celach edukacyjnych. Jeżeli malujesz, gotujesz, robisz na drutach, majsterkujesz, sklejasz modele, robisz biżuterię lub posiadasz zamiłowanie do innych ciekawych aktywności i chcesz się tym podzielić z innymi, doskonałym rozwiązaniem jest dokumentowanie swoich poczynań kamerą sportową. Kamery sportowe pozwalają spojrzeć innym osobom na twoje pasje z twojego punktu widzenia.

Dla muzyków

Jesteś muzykiem i pragniesz uwiecznić reakcje publiczności, która żywo reaguje na twórczość twoją i twojego zespołu? Nic prostszego. Kamerę sportową możesz zamocować bezpośrednio do siebie, do gitary lub innego sprzętu znajdującego się na scenie uzyskując bardzo ciekawą perspektywę.

Dla fanów wydarzeń artystycznych

Odwracając sytuację, zwróćmy uwagę, że genialnym pomysłem jest rejestracja różnych wydarzeń artystycznych z punktów widzenia uczestnika. Chcesz mieć fantastyczną pamiątkę i doskonały materiał rozrywkowy do umieszczenia np. w mediach społecznościowych? Jeżeli tak, to kamera sportowa sprosta twoim wymaganiom.

Dla kierowców

Możliwość nagrywania zapętlonej sekwencji pozwala rejestrować obraz z przebiegu trasy samochodu. Kamerę sportową można zamontować na przyssawkę lub mocowanie magnetyczne w różnych miejscach. Najlepsze z nich, biorąc pod uwagę dobrą widoczność drogi to:

  • maska
  • tylna szyba wewnątrz samochodu
  • boczne drzwi na zewnątrz samochodu

Kamery sportowe GoPro cieszą się dużą popularności nie tylko wśród ludzi uprawiających wyczynowe sporty, ale również wśród osób chcących uwiecznić wspaniałe chwile swojego życia, ceniących sobie wysoką jakość nagrania i możliwość tworzenia ciekawych ujęć.