Honor 20 Lite to, jak mówi sama nazwa, teoretycznie najsłabsza wersja „dwudziestki”. Nie oznacza to jednak, że jest to telefon niewarty zakupu! Przeciwnie, sprawdzi się on doskonale w różnych sytuacjach, a jego zakup jest świetnym sposobem, by bliżej zapoznać się z tą marką.

Dane Techniczne

Być może w dzisiejszych czasach 4 GB pamięci RAM nie robią już na nikim większego wrażenia, lecz nadal jest to przyzwoita ilość, pozwalająca na swobodne korzystanie z funkcji multimedialnych czy komfortową rozgrywkę w większość dostępnych na Play Store tytułów. Do tego otrzymujemy 128 GB wolnego miejsca na nasze pliki, a w razie potrzeby możemy zainstalować kartę pamięci – telefon obsługuje rozmiary aż do 512 GB!

Bardzo ciekawie sprawa wygląda specyfikacja aparatów – jest to bowiem jeden z niewielu smartfonów, w którym przedni aparat posiada większą matrycę niż główny tylni. W sumie telefon zaopatrzony został w aż cztery:

  1. Główny aparat tylni, rozdzielczość 24 Mpix,
  2. Drugi aparat tylni, rozdzielczość 8 Mpix,
  3. Trzeci aparat tylni, rozdzielczość 2 Mpix,
  4. Aparat przedni, rozdzielczość 32 Mpix.

Produkt wyposażono także w pojemną baterię 3400 mAh. Nie zapomniano także o wielbicielach różnego rodzaju gadżetów – smartfon zaopatrzono w mnóstwo czytników i czujników, między innymi akcelerometr, czujnik światła i grawitacyjny.

Można więc śmiało powiedzieć, że producenci postarali się, by specyfikacja telefonu była dopasowana do potrzeb każdego użytkownika.

Opinie i Cena

Jako że telefon na naszym rynku pojawił się niedawno, dość trudno jeszcze znaleźć opinie na jego temat, jednakże zarówno zagraniczni recenzenci jak i ci rodzimi, którzy mieli już styczność ze smartfonem, przyznają mu raczej wysokie oceny. Pozytywnie komentowano przede wszystkim aparaty, w które został wyposażony, a także samą jakość jego wykonania. Niejednokrotnie zwracano natomiast uwagę na podobieństwo tego modelu do telefonu Huawei P30, co nie powinno dziwić – wszak Honor jest submarką właśnie firmy Huawei.

Na chwilę obecną cena telefonu oscyluje w granicach 1100-1200 PLN, i taka kwota wydaje się być odpowiednią do jego możliwości. Niewykluczone, że w niektórych sklepach dostaniemy go taniej, lecz trzeba jasno powiedzieć, że Honor 20 Lite to naprawdę solidna propozycja dla osób nie dysponujących większymi pieniędzmi i już teraz jest wart żądanej kwoty.