Honor 9x to kolejny smartfon chińskiego producenta którego premiera zaplanowana jest na okres wakacyjny. Jednym z jego głównych atutów ma być niska cena, ale z pewnością nie jest to jedyny as w rękawie firmy Honor. Jak zatem prezentuje się jego specyfikacja?

Dane techniczne

Telefon będzie oparty na systemie Android dziewiątej generacji, a jego sercem będzie procesor Kirin 810, posiadający 4 GB pamięci RAM. Ekran urządzenia będzie dość spory, wedle plotek jego rozmiar ma oscylować w granicach od 6,5 do 6,7 cala. Dla fanów fotografii producenci przygotowali potrójny aparat główny, z rozdzielczością największej matrycy wynoszącą 24 Mpix, a do tego przedni aparat o rozdzielczości, według różnych źródeł od 16 do 20 Mpix.

Honor 9x ma cechować się bardzo pojemną baterią, która ma zapewnić nawet do 36 godzin pracy bez ładowania. Zaimplementowano także technologię Quick Charge, umożliwiającą całkowite naładowanie baterii w niewiele więcej niż godzinę. Telefon będzie również obsługiwał dwie karty sim.

Oprócz tych niezbędnych do prawidłowego działania funkcji, producenci zaimplementowali naprawdę sporo dodatkowych gadżetów, takich jak między innymi:

  1. Kompas
  2. Czujnik ruchu
  3. Czytnik linii papilarnych

Specyfikacja prezentuje się zatem naprawdę okazale jak na telefon ze średniej półki cenowej.

Opinie i Cena

Premiera smartfona wciąż dopiero przed nami, dlatego dość ciężko zaprezentować opinie na jego temat. Patrząc jednak na poprzednie telefony z tej serii, wysokie oczekiwania są jak najbardziej uzasadnione. Produkty te zawsze stały na bardzo wysokim poziomie i oferowane były po naprawdę konkurencyjnej cenie, a patrząc na przedstawione powyżej dane techniczne nie ma powodu by sądzić, że tym razem będzie inaczej. Zapowiada się smartfon bardzo udany, a osób zainteresowanych zakupem, sądząc po internetowych dyskusjach, jest naprawdę sporo.

Na zakup tej propozycji będzie mógł sobie pozwolić praktycznie każdy – według przecieków został on wyceniony na 220 dolarów. Po przeliczeniu na polską walutę okazuje się, że możemy spodziewać się ceny na poziomie 800-850 złotych. Rzecz jasna należy się spodziewać, że do tej kwoty dojdą różnego rodzaju marże, lecz i tak jest to bardzo korzystna oferta jak na produkt o tak mocnych parametrach.