Jeśli poszukujesz dobrej jakości sprzętu do pracy, nauki lub po prostu gry w przystępnej cenie, powinieneś zwrócić uwagę na laptopy poleasingowe. To dobrej jakości urządzenia w przystępnej cenie. Sprawdź sam. W sprzedaży dostępne są wiodące marki w atrakcyjnych cenach. Jaki laptop poleasingowy wybrać?

Sprzęty poleasingowe w postaci laptopów są ostatnio coraz bardziej popularne. Co więcej, w wielu przypadkach zakup takiego sprzętu okazuje się dość opłacalną inwestycją. Ale czym właściwie jest laptop poleasingowy? Najczęściej jest to urządzenie, które było użytkowane na potrzeby firmowe. Jego zakup został sfinalizowany za pomocą leasingu. Natomiast wiele firm, w szczególności takich, gdzie jakość sprzętu przekłada się na efektywność pracy, dokonuje regularnej wymiany urządzeń. Z reguły ma to miejsce, gdzie leasing dobiegnie końca. Wtedy laptopy ponownie trafiają do punktu sprzedaży. Dlaczego tak to działa? Przede wszystkim firmy wymieniają kilka lub kilkanaście urządzeń. Sprzedaż indywidualnym klientom byłaby czasochłonna. Dlatego wszystkie urządzenia trafiają do punktu sprzedaży. 

Jak wybrać laptop poleasingowy? Na co zwrócić uwagę?

Tak na prawdę zasada jest podobna jak podczas zakupu nowego urządzenia. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sam rok produkcji urządzenia. Można wtedy ocenić, przez jaki okres czasu urządzenie było użytkowane. Inne, istotne parametry to przede wszystkim proces oraz ilość rdzeni, pamięć RAM, pojemność i rodzaj dysku twardego, czy karta graficzna. Oczywiście są to elementy, które można wymienić. Jednak przy zakupie laptopa raczej szuka się urządzenia, w której nie będzie trzeba dodatkowo inwestować. 

Plusem kupna laptopa poleasingowego jest atrakcyjna cena względem jakości. Z uwagi, iż urządzenia były stosowane podczas prac biurowych, z reguły poziom ich zużycia jest niższy, niż ma to miejsce w urządzeniach, które użytkowały osoby prywatne. Jeśli ktoś chce kupić laptop poleasingowy powinien także zwrócić uwagę na widoczne ślady zużycia, jak ewentualne uszkodzenie klawiatury, czy obudowy (w szczególności zawiasów laptopa), czy też ewentualne zarysowania i uszkodzenia na monitorze. 

Kupno laptopa poleasingowego

Przedsiębiorcy, którzy kupują laptopy w leasing oczekują przede wszystkim wydajnego, wysokiej jakości sprzętu, który sprawdzi się przez 2-3 lata. Najczęściej po tym okresie następuje wymiana urządzeń na nowe. Nie oznacza to, że laptopy są już stare, czy działają na nieaktualnym systemie lub przestały być wydajne. W szczególności, jeśli są to modele wiodących na rynku prym marek. Do popularnym modeli, w przypadku których można mówić o wysokiej jakości podzespołów, zaliczyć można urządzenia marki Dell oraz Lenovo. Stosunek parametrów względem ceny jest bardzo dobry. Tym bardziej, że ogólnie cena laptopa poleasingowego jest niższa, niż standardowa cena rynkowa.