Powerbank jest praktyczny gadżetem, który bez problemu uchroni nasz tablet bądź smartfon przed rozładowaniem. Znajduje swoją użyteczność w sytuacjach, gdy nie mamy możliwość skorzystanie z tradycyjnego źródła prądu. Oczywiście jak przy zakupie każdej rzeczy i tu ludzie zadają sobie pytanie, jaki powerbank wybrać? Nie potrzebna jest szeroka wiedza na ten temat, aby zakupić odpowiedni produkt. Zatem sprawdźmy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania powerbanka.

Jaki powerbank wybrać?

Na samym początku dowiedzmy się, czym tak właściwie jest powerbank? W wielkim skrócie jest to przenośne źródło zasilania, które możemy mieć przy sobie w każdej chwili. Pozwala ono na ładowania urządzeń elektrycznych bez konieczności posiadania  gniazda elektrycznego. Dostępne modele na rynku różnią się dwoma parametrami. Mianowicie chodzi o liczbę gniazd USB oraz pojemność energii. Kiedy mamy przy sobie powerbank nie musimy specjalnie zmniejszać jasności ekranu, wyłączać Wi-Fi czy korzystań z trybu oszczędzania. Wszystkie te czynności w pewnym stopniu wpływają na komfort używania telefonu. Banki energii nawet możemy mieć nawet podczas podróży samolotem, lecz jest jeden wymóg, musi się on znajdować w plecaku ze względu na bezpieczeństwo. Kolejnym jest pojemność, które nie może przekroczyć 100 Wh, a maksymalnie, za zgodą przewoźnika – 160 Wh. 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania powerbanka?

Możliwości każdego powerbanka są zawarte w opisie parametrów urządzenia. Warto się im lepiej przyjrzeć i zrozumieć pewne kwestie, aby płynnie poruszać się między ofertami. Znajomość samych podstaw spowoduje większe prawdopodobieństwo wybrania odpowiedniego modelu. 

Czym są mAh?

Jest to skrót od miliamperogodzin, które opisują pojemność naszego powerbanka. Im wartość staje się większa, tym urządzenie będzie dłużej działać na jednym ładowaniu.

Co warto wiedzieć o natężeniu prądu?

Decydując się na bank energii, trzeba zwrócić uwagę na natężenie prądu, które oczywiście wyraża się w a amperach (A). Aby smartfon, wprowadzić w stań ładowania, wystarczy prąd o natężeniu 1 A. Jednakże bardziej uniwersalnymi egzemplarzami są takie umożliwiające ładowanie prądem o natężeniu 2 A. Poza szybszym ładowaniem naszego telefonu odbije się to pozytywnie na uzupełnieniu baterii w tabletach. Ładowanie tabletów prądem o natężeniu 1 A często może nie spełnić wymagań producenta albo uzyskamy długi i żmudny proces ładowania. Coraz częściej smartfony są wyposażone w tryb szybkiego ładowania. W takich wypadkach natężenie prądu nawet musi wynosić więcej niż 1 A, gdyż to prąd wejściowy decyduje o szybkości ładowania