Muzyka towarzyszy Ci na okrągło? Nie wyobrażasz sobie codziennych podróży autobusem bez słuchania ciekawej konferencji albo swojego ulubionego podcastu? Obecnie wiele osób lubi pogrążyć się we własnym muzycznym świecie i zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju słuchawki bezprzewodowe. Jakie wybrać? W dzisiejszym artykule podpowiadamy.

Czy cena to jedyne kryterium wyboru słuchawek bezprzewodowych?

Cena słuchawek bezprzewodowych nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru. Na rynku można znaleźć wiele bardzo tanich opcji, które szybko się psują lub mogą uszkodzić słuch. Wysoka cena to jednak nie zawsze gwarancja jakości. Czym więc oprócz ceny warto się kierować przy zakupie? Pomocne mogą być tutaj opinie innych użytkowników, ale warto zawsze sprawdzić ich wiarygodność. Korzystnie będzie jeżeli słuchawki będą miały szerokie pasmo przenoszenia oraz mikrofon umożliwiający rozmowę przez telefon np. podczas pracy w ogródku. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ można rozmawiać z bliskimi bez konieczności trzymania telefonu w ręce. Jeżeli dużo podróżujesz i zastanawiasz się jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne, pomyśl koniecznie o modelu składanym. Taka konstrukcja umożliwi Ci bezpieczne przewiezienie słuchawek z miejsca na miejsce. Często bywasz na mieście? Jeżeli chcesz komfortowo słuchać muzyki lub konferencji, postaw na słuchawki wyposażone w aktywną redukcję szumów z otoczenia.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bez kabla to cała grupa różnorodnych produktów, wśród których można znaleźć podtypy takie jak słuchawki:

  • nauszne,
  • douszne,
  • wokółuszne
  • namałżowinowe

Każdy z tych rodzajów słuchawek bezprzewodowych ma swoje plusy oraz minusy. Modele wokółuszne i nauszne są zazwyczaj nieco większych rozmiarów niż te douszne. Najbardziej popularne są nadal słuchawki douszne typu „pchełki” oraz dokanałowe, które charakteryzują się małymi wymiarami. Słuchawki douszne są zazwyczaj bardzo wygodne, ale nie poleca się ich do uprawiania sportów, ponieważ łatwo je zgubić. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze? Warto kierować się ogólnymi kryteriami wyboru słuchawek. Modele dokanałowe odznaczają się lepszą odpornością na hałasy z zewnątrz, ale długie korzystanie z nich może nie być zbyt komfortowe. Obecnie na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe w wielu wersjach kolorystycznych. Czasy, w których słuchawki były jedynie czarne ewentualnie białe dawno już minęły. Teraz bardzo modnym rozwiązaniem są modele pozłacane w różnych kolorach, które dobrze dopełniają całą stylizację.