Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu. Dodatkowo to właśnie w salonie przyjmujemy gości podczas odwiedzin i rodzinnych spotkań. Z tych względów urządzenie salonu w odpowiednim stylu jest priorytetem dla każdego projektanta wnętrz. Obecnie obserwuje się stopniowe odejście od przytłaczających, pełnych przepychu i ozdób wnętrz na rzecz minimalizmu. Trend ten obserwujemy również w aranżacjach salonów. Przyjrzyjmy się, jak urządzić nowoczesny salon w minimalistycznym stylu?  

Jak urządzić nowoczesny salon? 

Wbrew pozorom urządzając nowoczesny salon, musimy zwrócić uwagę na więcej szczegółów niż przy innych sposobach aranżacji. Minimalizm wymusza na nas zastosowanie małej ilości dodatków, a forma mebli powinna być jak najprostsza przy zachowaniu ich użyteczności. Kluczem do uzyskania nowoczesnego wyglądu salonu są odpowiednio dobrane meble. Koniecznie musimy zaplanować tak wnętrze, aby uzyskać dużą otwartą przestrzeń. Dużym problemem jest telewizor, który ze względu na swoje umiejscowienie zajmuje dużą część salonu. Aby nie przytłoczyć wnętrza telewizorem, konieczna może być komoda narożna pod telewizor. Ustawienie telewizora w rogu pomieszczenia daje duże możliwości wygospodarowania otwartej przestrzeni, co wpisuje się w obecne trendy.  

Jak zmienić dotychczasowy salon na nowoczesny? 

Aranżacje salonu na nowoczesny styl możemy przeprowadzić również w starszych mieszkaniach. Czasami wystarczy mała zmiana mebli i wystroju wnętrza, aby salon zyskał zupełnie nowe oblicze. Zamiast klasycznych ław możemy zakupić ławy szklane, które nadają wnętrzu industrialny charakter. Szeroki wybór ław szklanych do salonu możemy znaleźć na stronie internetowej https://swiatdomu.com/oferty/lawy-szklane-nowoczesne. Spośród wielu dostępnych modeli z pewnością znajdziemy ten odpowiedni dla nas. Często wymianie musi ulec półka pod telewizor. Jest to element, na który szczególnie zwracamy uwagę podczas wizyt w salonie, przez co ważne jest, aby wpisywała się w nowoczesne wzornictwo. Szereg inspiracji odnośnie do półek pod telewizor możemy znaleźć na stronie https://swiatdomu.com/oferty/polka-pod-telewizor.  

Czemu minimalizm jest tak popularny? 

Moda na minimalizm nie przemija, a według projektantów wnętrz staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Głównym powodem, dzięki któremu minimalizm staje się tak popularny, jest jego wyjątkowa praktyczność. Otwarte przestrzenie są proste w myciu i czyszczeniu. Brak dużej ilość ozdób sprawia, że całe wyposażenie nowoczesnego salonu jest prostsze i tańsze. Dodatkowo jasne kolory sprawiają, że odpoczynek w tego typu wnętrzach jest łatwy i przyjemny. Urządzenie salonu ułatwia fakt, że inspiracje możemy znaleźć praktycznie wszędzie, w internecie znajdziemy pełno porad, odnoście wykończenia salonu w stylu nowoczesnym. Minimalizm jest również uniwersalny i ponadczasowy, możemy być pewni, że nasze wnętrze nie straci na aktualności nawet za kilka lat.  

Czy nowoczesny salon jest dla każdego?  

Minimalistyczne salony cechują się otwartymi przestrzeniami, jasnymi barwami i meblami zachowanymi w prostej formie. Zdecydowanie jest to styl, który jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich możliwych aranżacji wnętrz. Dodatkowo dbanie o czystość w takim pomieszczeniu jest znacznie łatwiejsze, niż ma to miejsce w klasycznych salonach. Stosując odpowiednie meble i wprowadzając drobne zmiany, możemy przekształcić dowolny salon w nowoczesne wnętrze przystosowane do relaksu i odpoczynku. Inspiracje na wykończenie salonu w stylu nowoczesnym znajdziemy praktycznie wszędzie, co dodatkowo ułatwia zastosowanie tego stylu.