Wiele czynników powoduje, że w obecnych czasach trudno odciąć się od pracy. Posiadany smartfon gwarantuje stały dostęp do maili, komunikatorów lub innych narzędzi, jednak nie każdy użytkownik potrafi odpowiednio zorganizować sobie środowisko pracy. Z pomocą przychodzi firma Samsung produkująca telefony, których ogromną zaletą jest wsparcie wykonywania obowiązków zarobkowych. Chcąc wykorzystać w pełni możliwości smartfona w pracy, nie trzeba korzystać z żadnego kursu, który omówi usługę Samsung DEX, co to jest oraz jak z niego korzystać, wystarczy uruchomić w telefonie stosowny tryb i przetestować jego funkcję w praktyce.

Czym jest usługa Samsung DEX?

Zabiegany styl życia sprawia, że często praca towarzyszy ludziom również poza biurem. Także coraz powszechniejsza praca zdalna spowodowała przenoszenie obowiązków z budynków biur do domów, kawiarni lub innych miejsc codziennego przebywania. Ponadto wyjazdy służbowe czy delegacje wymuszają wykonywanie czynności związanych pracą podczas podróży, w pokoju hotelowym czy w trakcie prowadzenia prezentacji. Wszystkie powyższe scenariusze łączy konieczność posiadania przy sobie narzędzi pracy takich jak laptop, tablet czy telefon. Jednak większość czynności możliwe jest do wykonania wyłącznie z użyciem smartfona, jednak klasyczna obsługa w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająco wygodna. Z myślą o ułatwieniu pracy, producent smartfonów Samsung stworzył usługę DEX, dzięki której możliwe rozszerzenie funkcjonalności jego flagowych produktów.

W jaki sposób korzystać?

Usługa Samsung DEX oferuje zestaw narzędzi, który pozwoli na przekształcenie swojego telefonu w pełnoprawny komputer posiadający zbliżoną funkcjonalność do tradycyjnych laptopów. Za pośrednictwem kabla USB-HDMI możliwe jest podłączenie smartfona do dowolnego ekranu, w ten sposób uruchomiony specjalny tryb ułatwiający nawigację oraz jednoczesną pracę na wielu aplikacjach. Ułatwieniem będzie również sparowanie za pośrednictwem łącza Bluetooth dodatkowych urządzeń wskazujących takich jak mysz czy klawiatura. Interfejs systemu oferowanego przez narzędzia DEX przypomina ten znany z komputerów stacjonarnych, dzięki czemu korzystanie z niego będzie intuicyjne i nie wymagać będzie nauki nowych interakcji. Podczas pierwszego uruchamiania, smartfon poprzez dołączony poradnik, wyjaśni, co to jest DEX i wskaże pierwsze kroki do wykorzystania jego pełni możliwości. Dodatkowym atutem jest brak konieczności dodatkowej konfiguracji usługi, gdyż dostępny zestaw narzędzi jest od razu gotowy do użytku.