Wśród młodych osób jest ogromny odsetek graczy, którzy poświęcają pewną ilość czasu na gry. Aby rozgrywka toczyła się jak najlepiej, należy mieć odpowiednie słuchawki, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku. Nie można zapomnieć, że słuchawki dla gracza mogą nam służyć do komunikacji z innymi. Dobrej klasy sprzęt umożliwia uchwycenie ścieżki dźwiękowej, a ta ma niemałe znaczenie, jeżeli chcemy słyszeć każdy krok rywala. Zrobiliśmy mały przegląd słuchawek i postanowiliśmy dla was przygotować najciekawsze z nich.

Jakie słuchawki dla gracza warto zakupić?

W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że jest wiele modeli słuchawek dostępnych na rynku. Różnią się one od siebie nie tylko zewnętrzną obudową, ale również i komponentami w środku. Trzeba podkreślić to, że są różne produkty dostępne dla graczy. Mogą być to słuchawki bezprzewodowe PC, które mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że nie ma kabla, który potrafi ograniczać nasze ruchy. Zapewne nie raz zdarzało się graczowi przeżywać emocje po nieudanej rozgrywce i wykonywał nerwowe ruchy. Tak naprawdę jest to woda na młyn i prosty krok do tego, żeby się zniszczył przewód.

Zupełnie innymi słuchawkami są te bezprzewodowe, które dają graczowi większy komfort rozgrywki, ponieważ nie jest ograniczony żadnym kablem. Dzięki temu nie jest od niego zależy. Chociaż trzeba zaznaczyć, że zarówno słuchawki przewodowe jak i bezprzewodowe dla gracza mogą być otwarte bądź douszne i dokanałowe. Może być to lepsza alternatywa dla tych, którzy nie chcą mieć na sobie ciężkich słuchawek nausznych. Są one rzeczywiście przy dłuższej rozgrywce bolesne.

Bezprzewodowe słuchawki działają na zasadzie połączenia bluetooth i ich zaletą jest przede wszystkim lepsza jakość sygnału. Chociaż nie brakuje też takich modeli, które mogą mieć minimalne opóźnienia. Będzie mieć to wpływ na internetową rozrywkę. Gdzie liczy się każda sekunda i nawet lekko opóźniony dźwięk spowoduje koniec gry.

Który model słuchawek wybrać i czy cena ma znaczenie?

Powiemy wam wprost – jeżeli nie chcecie ryzykować rozładowania akumulatora czy też minimalnych opóźnień, wybierzcie te przewodowe. Na ostateczną ocenę słuchawek wpływają takie aspekty jak:

  1. Pasmo przenoszenia
  2. Poziom natężenia dźwięku
  3. Waga
  4. Zniekształcenia harmoniczne
  5. Zintegrowanie mikrofonu

Szukając odpowiednich słuchawek, warto wybrać słuchawki gamingowe Steelseries. Ponieważ dokładnie odtwarzają dźwięk i dokładnie słychać wszelkie eksplozje a także minimalne kroki, które nie zawsze byłyby słyszalne w niskobudżetowych produktach. Termoplastyczna powłoka umożliwia redukcję szumów.

Na pytanie czy cena ma znaczenie należy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że tak, ma znaczenie. Nie da się zestawić ze sobą słuchawek za 30 zł z tymi, które kosztują 400-600 zł. I są przeznaczone dla profesjonalnych gamerów. Warto wybierać słuchawki z długimi przewodami, które rozwiążą pewne problemy. I dadzą komfort szczególnie tym graczom, którzy siedzą odrobinę dalej od komputera bądź są wysocy.