Xiaomi Mi Mix 4 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów. Światło dzienne ujrzy w drugiej połowie tego roku.
Jakie przysmaki projektowe ma dla nas Mi Mix 4? Oto wszystko, co o tym wiemy.

Konkurencyjna cena Mi Mix 4?

Poprzednik z 2018 roku – Xiaomi Mi Mix 3 kosztował 499 funtów, zaś Mi Mix 2 440 funtów w momencie premiery rok wcześniej. Jest to stały wzrost i można się spodziewać, że cena Mi Mix 4 uplasuje się w podobnych granicach.

Mega wydajność i specyfikacja

Plotka głosi, że Mi Mix 4 będzie zaopatrzony w procesor Snapdragon 855. Jest to flagowy procesor mobilny firmy Qualcomm na rok 2019. Poprzednie urządzenia Mi Mix także wyposażono w ówcześnie najnowsze chipy Qualcomm. Dodatkowo Mi Mix 4 ma posiadać co najmniej 10 GB pamięci RAM. Smartfon ma zostać wzbogacony o 64 Mpix aparat oraz baterię, którą będzie można ładować ładowarką o mocy 100 W. Daje nam to pewność, że opinie o wydajności i specyfikacji Mi Mix 4 będą pozytywne.

Klasyczny wygląd

Czwórka prawdopodobnie dostanie ok. 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED w technologii bezramkowej. W zeszłorocznym Mi Mix 3 Xiaomi zdecydował się zlikwidować wycięcie, zamiast tego ukrył przednią kamerę za systemem suwaków. Czy Mi Mix 4 zachowa tę śmiałą konstrukcję? To był jeden z lepiej zaprojektowanych suwaków, więc jest to wysoce prawdopodobne. Choć w Internecie są intrygujące opinie i sugestie, że Xiaomi może pójść jeszcze śmielej z Mi Mix 4 i może smartfonowi zafundować składany ekran.

Aparat fotograficzny

W grudniu 2018 r. Chińska strona ITHome przeprowadziła raport z GF Securities z Hongkongu i poinformowała, że Xiaomi Mi Mix 4 otrzyma potrójny moduł kamer aparatu. Nie jest to przełomowe podejście, ponieważ wielu dostawców już oferuje taką konfigurację, w tym Samsung i Huawei. Jednakże nikt nie zastosował tego rozwiązania w telefonie za ok. 500 funtów.
Ekscytująca w raporcie jest natomiast wiadomość, że Mi Mix 4 otrzyma soczewkę peryskopową dla lepszego zoomu optycznego.

Inną funkcją, której możemy się spodziewać w Xiaomi Mi Mix 4, jest dostępność 5G – a przynajmniej będzie wersja 5G telefonu.

Bardziej wiarygodne przecieki zaczną pojawiać się dopiero na krótko przed premierą telefonu, teraz pozostaje nam opierać się na wyolbrzymionych informacjach i marzyć by specyfikacja była jak najbardziej zbliżona do plotek.