W salonie oraz pokoju dziennym integralnym elementem wyposażenia są urządzenia RTV. To dzięki nim można zrelaksować się po ciężkim dniu. Niezależnie od tego, jak rozbudowany jest zestaw urządzeń elektronicznych w mieszkaniu lub domu, niezbędne są meble rtv, zapewniające ich bezpieczną, a zarazem stylową ekspozycję. Przekonaj się, jakie powinny być meble rtv w Twoim salonie i wybierz najlepszą opcję. 

Z jakich elementów składają się zestawy?

Nowoczesne meble do salonu często usystematyzowane są w zestawy, składające się z:

  • szafki pod telewizor i
  • witryny wysokiej oraz
  • witryny niskiej lub regału a także
  • półek wiszących.

Efektowne meble rtv do salonu najczęściej utrzymane są w stylu prostej elegancji, wykonane z wysokiej jakości płyty meblowej z elementami metalu lub drewna. Jednak bardzo popularne jest łączenie wymienionych materiałów z nowoczesnym, efektownym, minimalistycznym kształtem mebli. Wysokiej klasy materiały oraz nowoczesna kolorystyka związane są z szeroką dostępnością mebli. Aby łatwo można wpasować je w styl industrialnego, minimalistycznego, nowoczesnego, retro, eklektycznego, boho lub hampton home designu. 

Pojedyncze meble RTV-co warto kupić?

Nie trzeba inwestować w zestaw mebli rtv, by stworzyć wspaniały wystrój pomieszczenia. Jednak jeżeli chcesz zastosować samodzielnie komodę pod telewizor lub typową szafkę rtv. To wybierz mebel, cechujący się wysoką jakością wykonania oraz stylem, pasującym do wystroju Twojego wnętrza. Czarne szafki RTV doskonale wpisują się w industrialny styl wystroju, komponując się efektownie z cegłą, betonem architektonicznym oraz bielą. Natomiast kontrasty, wrażenie głębi, ponadczasowa funkcjonalność, związane z zastosowaniem czarnych mebli sprawiają, że warto użyć ich w swoim salonie. Aby nadać meblom RTV jeszcze bardziej nowoczesnego efektu, warto doposażyć je w taśmy LED lub wybrać meble RTV, wyposażone fabrycznie lub opcjonalnie w energooszczędne oświetlenie, dodające nowoczesnego efektu.

W jakim stylu meble do twojego wnętrza?

Wysokiej klasy meble RTV do wnętrza warto dopasować pod kątem kolorystyki oraz stylu wykonania. Wyposażone w elementy sztukateryjne, białe szafki TRV świetnie sprawdzą się we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim, glamour oraz art deco. Jednak wyjątkowe meble o nowoczesnych, prostych, geometrycznych kształtach, z systemem bezuchwytowym świetnie prezentują się w pomieszczeniach, urządzonych w stylu minimalistycznym. Meble RTV, stanowiące połączenie drewna z metalem, malowanym proszkowo na kolor czarny doskonale podkreślą loftowy styl wystroju pomieszczenia. Warto również dodać, że meblowe propozycje aranżacji strefy telewizyjne warto ująć w całość. W mieszkaniu należy skomponować łącznie z zestawem mebli wypoczynkowych i stolikiem RTV. Powinny świetnie komponować się w spójne, pasujące do siebie zestawienie. Dlatego, stylowe meble znacznie wpłyną na wizerunek salonu, więc przy ich wyborze należy szczególnie zastanowić się nad stylistyką oraz kolorem. Warto zwrócić uwagę na wymiary mebli RTV. Stylowe szafki powinny pasować do rozmiaru pomieszczenia oraz pozostałych mebli.