Technologia bluetooth nieustannie się rozwija, sprawiając, że ludzie, którzy przestają na moment ją śledzić, zwyczajnie się gubią. Bardzo wyraźną zaletą tej technologii jest brak nieustająco plączących się kabli, zwiększenie możliwości estetycznych, większa praktyczność, obie słuchawki zawsze działają tak samo dobrze. Jednym słowem słuchawki bluetooth są wielkim ułatwieniem i umożliwiają znacznie lepszą swobodę działania.
Podłączenie słuchawek bluetooth do komputera jest możliwe, tylko, jeśli jest wyposażony w komunikację bluetooth. Większość laptopów ma tę funkcję wmontowaną, te które jej nie mają potrzebują karty bluetooth USB do podłączenia do portu USB.

Łączenie z systemem Windows 10

  1. Pierwszym krokiem jest zawsze włączenie urządzenia jako wykrywalne. Każdy model, rodzaj ma swój własny sposób włączania, informacje o tym, jak to zrobić, znajdują się w instrukcji.
  2. Teraz tak samo trzeba postąpić z komputerem. Jeśli nie ma włączonej komunikacji bluetooth, należy ją włączyć. W systemie Windows 10 znajduje się to na samym końcu pasku narzędzi. Należy kliknąć w ostatnie oznaczenie, kształtem przypominające prostokątną chmurę na informacje. Po kliknięciu pojawia się wiele ikon, ta przedstawiająca bluetooth znajduje się na samym końcu w pozycji drugiej od góry. Ma kształt podobny do „B”.
  3. Ponownie należy wejść w centrum akcji i kliknąć w ikonę określoną „połącz”, a następnie wybrać nazwę urządzenia.

Jak podłączyć słuchawki bluetooth do komputera z kartą bluetooth USB?

  1. Potrzebne jest naciśnięcie kombinacji przycisków „Windows” i „R”. Z boku ekranu wyskoczy małe okienko. Należy w wyznaczone miejsce wpisać „devmgmt.msc” i wcisnąć OK.
  2. Teraz należy włączyć urządzenie, w tym przypadku słuchawki. W tym celu należy znaleźć przycisk zasilania i przytrzymać go na tyle długo, aż pojawi się dwukolorowe światło.
  3. Teraz jest kolej na włączenie bluetooth. Jak już wcześniej wspomniano, znajduje się ono w prawym, dolnym rogu pulpitu.
  4. Po kliknięciu w ikonę, powinna pojawić się informacja „dodaj urządzenie”. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, zostanie przedstawiona lista dostępnych urządzeń. Należy znaleźć tę nazwę, która odnosi się do potrzebnego sprzętu.
  5. Resztę informacji zapewni sam komputer, wystarczy podążać za poleceniami. System może poprosić o kod potwierdzający. Najczęściej, jeśli chodzi o słuchawki do komputera, jest to kod: „0000”.

Jak podłączyć słuchawki – możliwe problemy.

  1. Wbudowane narzędzia, nie zawsze muszą działać poprawnie. Jest to szczególnie widoczne przy pirackiej wersji. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zainstalowanie programu Bluesoleil.
  2. Kiedy system nie jest piracki, i tak mogą wystąpić problemy z siłą połączenia.

Sytuacja ta wymaga ręcznego dostosowania systemu. Na pasku zadań znajduje się ikona głośnika. Po kliknięciu w nią prawym przyciskiem myszy należy wybrać „urządzenie odtwarzania”. Następnie wystarczy włączyć „Audio Bluetooth”. Zazwyczaj system automatycznie wszystko konfiguruje, ale czasami może się coś takiego wydarzyć.
Windows 10

Czasami trzeba spróbować kilku opcji, aby w końcu móc korzystać z urządzenia. W Windows 10 innym sposobem jest przejście przez ustawienia, oraz opcje. Na liście „dodaj urządzenie” powinien się znajdować oczekiwany sprzęt. Jeśli nie będzie on widoczny, należy wyłączyć urządzenie i przytrzymać zasilanie tak długo, aż nazwa urządzenia pojawi się na liście. Najtrudniejszy jest pierwszy raz, później już nie będzie problemu ze znalezieniem urządzenia. Za każdym razem, kiedy będzie się chciało skorzystać ze słuchawek bluetooth, wystarczy ponownie wejść w ustawienia, system, dźwięk i połącz. Oczywiście nie wolno zapomnieć o wcześniejszym włączeniu sprzętu, bez tego się nie obejdzie.

Jest wiele sposobów na korzystanie ze sprzętu bezprzewodowego. Jeśli nie zadziała jeden, wystarczy posłużyć się drugim, trzecim i czwartym. Któryś zawsze przyniesie oczekiwany rezultat. Odpowiednie podłączenie słuchawek, pozwoli na swobodne korzystanie z komputera.