W dzisiejszym świecie coraz rzadziej potrzebujemy być aktywnymi fizycznie – wszędzie możemy się dostać przeróżnymi środkami transportu. Nie zmienia to jednak faktu, że aktywność ta jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. Dla każdego, kto ceni sobie zdrowy tryb życia i chce śledzić swoje postępy, powstały specjalne urządzenia. Jednak jaką opaskę sportową kupić? Sprawdźmy to!

Jaką opaskę sportową kupić?

Jak z każdym zakupem, na początku trzeba zastanowić się, do czego będzie on nam potrzebny – to zdecyduje o potrzebach dotyczących jego funkcjonalności. W przypadku opasek sportowych do ich najważniejszej funkcji należy liczenie kroków, pokonanych metrów, jak i spalonych podczas aktywności kalorii. Te możliwości to podstawa, która przyda się każdemu, jednak istnieje też wiele dodatkowych rozwiązań, które również mogą być pożyteczne.

Im bardziej zaawansowana technologicznie opaska, tym większe jej możliwości. Droższe i nowsze rozwiązania mierzą puls i ciśnienie, monitorują jakość i czas snu, a nawet i motywują do działania. Wszystko to zwieńczają również możliwości nawigacji po terenie dzięki wbudowanemu GPS. Istnieją też opcje w pełni wodoodporne, przez co mogą pomagać w treningach na basenie. Tak więc – jaką opaskę sportową kupić? Wiele zależy od potrzeb. Warto jednak spojrzeć na funkcje, które będą najważniejsze.

Jakie cechy powinna mieć dobra opaska?

Oczywiście istnieje wiele funkcji i cech, które są całkowicie niezbędne dla poprawnej i długiej pracy. Przy wyborze modelu warto zwrócić przede wszystkim na:

  • funkcjonalność – tutaj mowa o dokładnie dobranych możliwościach pod użytkownika,
  • czytelny wyświetlacz – może się wydawać, że nie ma to dużego znaczenia, jednak podczas biegu dobra czytelność pomaga się nie zatrzymywać przy sprawdzaniu postępów,
  • kompatybilność – warto, aby opaska współpracowała z wersją systemu naszego smartfona; zwykle nie jest to problem, jednak przy starszych modelach zdarzają się nieścisłości,
  • czas pracy – opaska powinna cechować się długą żywotnością baterii; tydzień to podstawa, jednak im dłużej, tym lepiej,
  • NFC – nie jest to konieczność, jednak opcja ta pozwala na płatność zbliżeniową bez wyciągania telefonu.

Patrząc na te cechy, z łatwością można dowiedzieć się, jaką opaskę sportową wybrać. Wszystko oczywiście zależy w głównej mierze od użytkownika, jednak im lepszy sprzęt, tym posłuży na dłużej – szczególnie że wymagania zwykle wzrastają na przestrzeni czasu. Warto wiedzieć, że marka nie ma dużego znaczenia – najważniejsza jest funkcjonalność i specyfikacja.