Oppo, firma znana w Polsce od roku i wciąż traktowana z dystansem i rezerwą. Niesłusznie, bo jest to jeden ze światowych liderów produkcji smartfonów a jego produkty zbierają najlepsze opinie. W 2019 do sprzedaży trafił flagowy Oppo Reno 10x Zoom. Urządzenie, które w pełni udowadnia, że pozycja Oppo na światowym rynku jest w pełni uzasadniona.

Pierwsze wrażenie – dobre wrażenie

Od razu rzuca się w oczy i hipnotyzuje brak jakichkolwiek otworów i wcięć. Przestrzeń pod wyświetlaczem ma zaledwie 3,5 mm szerokości. Daje to 87% proporcji między ekranem a powierzchnią całkowitą urządzenia. Specyfikacja ekrany też robi wrażenie. Zastosowano matryce AMOLED 6.6 cala o rozdzielczości 2340 × 1080 (387 ppi). Ochronę stanowi Gorilla Glass klasy 6. Dopełniając pierwszego wrażenia, nie sposób nie wspomnieć o opalizującej kolorystyce obudowy z matowym wykończeniem.
Kolejnym elementem przykuwającym uwagę to umiejscowienie kamery przedniej oraz lampy błyskowej. Zastosowano wysuwany z górnej krawędzi element, który już chyba na stałe został nazwany „płetwą rekina” i tak też wygląda. Aparat przedni, przyzwoity jak na tę półkę cenową. Matryca 16Mpix f/2.0. Z tyłu trzy aparaty: 48Mpix f/1.7, szerokokątny 8Mpix f/2.2 oraz peryskopowy 13Mpix f/3.0. Czy są urządzenia lepiej doposażone ? Są, lecz subiektywnie oceniając, do czołówki doprawdy niewiele brakuję. Niestety, cena również jest światowa.

Plusy dodatnie i ujemne, czyli specyfikacja

Oppo Reno 10x Zoom zasługuję na pochwałę za:

  • Design: jednorodny ekran, „płetwa rekina”, kolorystyka.
  • Bardzo dobre aparaty (optyczny zoom 6x, hybrydowy 10x)
  • Wyśrubowaną specyfikację techniczną (Snapdragon 855 z Adreno 640, 8GB RAM i 256GB na dane)
  • Pojemną baterię (4065 mAh)
  • Technologie szybkiego ładowania VOOC 3.0

Niewątpliwie miłą niespodzianką będzie odnalezienie w pudełku bezprzewodowych słuchawek USB-C. Takie przypadkowe „trofea” zawsze cieszą.

A za co go zganimy:

  • Cena (na koniec 3 kwartału 2019 to 3.499 pln)
  • Ergonomia z uwagi na znaczne gabaryty, ale tu opinie są mieszane.
  • Waga (210g)

Bycie liderem zobowiązuje

Jak wspomniano na wstępie, Oppo nie jest firmą-planktonem, orbitującym jedynie wokół poważnych graczy. Modelem Reno 10x Zoom potwierdza ustaloną w świecie renomę. Opisywany rekin-bezramkowiec jest wart swojej ceny i z pewnością wywoła wiele zazdrosnych spojrzeń a co najważniejsze, satysfakcji z użytkowania.